fbpx

5 gadżetów niezbędnych freelancerowi

Zaczynasz pracować jako freelancer i odkrywasz zupełnie nowy wymiar rzeczywistości. Cały świat może być Twoim biurem! Nie tylko domowe biurko, ale też ławka w parku, stolik w kawiarni czy fotel w pociągu. Wiadomo, że do pracy potrzebujesz laptopa, ale jest jeszcze kilka gadżetów, które uczynią Twoje życie wolnego strzelca o wiele wygodniejszym. A jak tylko je wypróbujesz – nie wyobrazisz sobie bez nich życia!

Router bezprzewodowy

Uwielbiam to urządzenie! Wkłada się do niego kartę sim z mobilnym internetem i można pracować z praktycznie każdego miejsca na ziemi. Jeśli chcę wyjść z domu i popracować np. z kawiarni zawsze mam przy sobie własny router. Nie loguję się nigdy na ogólnodostępne wifi ze względów bezpieczeństwa (i Tobie też to odradzam). Router jest fantastyczny w podróży- zarówno w pociągu, jaki i na siedzeniu pasażera. To malutkie urządzenie wielkości telefonu. Kosztuje ok. 300zł, więc nie jest to duży wydatek. W sytuacji awaryjnej korzystam z opcji udostępniania internetu z telefonu, ale nie lubię zużywać transferu. Router ma własną kartę sim z osobnym limitem danych, co daje mi niezależność od pakietu telefonicznego.

Drukarka wifi

gadzety dla freelanceraNie każdy potrzebuje w pracy drukarki, ale prędzej czy później będzie ona potrzeba choćby do druku umów. Drukarka to najbrzydsze urządzenie jakie może stać w domu – jest duża, nieforemna i nie wiadomo gdzie ją postawić, żeby nie zawadzała. Jeśli nie mamy osobnego gabinetu, a pracujemy w salonie lub sypialni – to ciągle jest na widoku. Dlatego najważniejszą funkcją drukarki jest dla mnie możliwość łączenia się po wifi. Dzięki temu mogłam ją schować do szafy i nie muszę jej podłączać za każdym razem, kiedy muszę coś wydrukować. Wystarczyło pociągnąć kabel zasilający i nie martwię się o więcej przewodów. A brzydki kloc nie zagraca mi przestrzeni.

Sprawdź też: Najprostszy sposób na organizację biurka (i zwiększenie efektywności).

Słuchawki otwarte i zamknięte

Uwielbiam duże nauszne słuchawki – moim zdaniem są najwygodniejsze na świecie. Ale po co mi aż dwie pary? Słuchawki nauszne możemy kupić w dwóch opcjach – zamknięte albo otwarte. Najprościej rzecz ujmując różnią się tym, czy przepuszczają jakiekolwiek dźwięki z zewnątrz. O ile w biurze zawsze wolałam słuchawki zamknięte, które pozwalały mi się całkowicie wyizolować od otoczenia, tak do domu zdecydowanie polecam modele otwarte. Pozwoli to usłyszeć przychodzącego kuriera, czy pytające o coś dziecko. No chyba, że nie chcesz ich słyszeć albo planujesz pracę w kawiarni – wtedy lepiej się odciąć i założyć słuchawki zamknięte. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są dwie pary, używane naprzemiennie. Obie pary słuchawek mają również wbudowane mikrofony, żebym mogła w nich prowadzić spotkania.

Słuchawki na laptopie

Zewnętrzny dysk twardy

„Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili”

Największy horror każdego freelancera? Kiedy nagle w niewyjaśnionych okolicznościach ginie praca z ostatnich godzin. Lub dni a nawet tygodni. I nie ma do niej backupu. Dodatkowy dysk nie wydaje się być najpotrzebniejszą rzeczą na świecie, ale potrafi ratować życie. Pojemny dysk może przechowywać nie tylko kopie zapasowe, ale też zdjęcia czy filmy, które nie mieszczą się już na komputerze. Polecam modele SSD, które w przeciwieństwie do dysków HDD są odporne na uszkodzenia.

Wygodny plecak

Nigdy nie lubiłam plecaków, zawsze wolałam torbę na ramię. Jednak noszenie w torbie laptopa to męczarnia dla pleców. Wygodny plecak, który pozwoli pomieścić wszystkie potrzebne urządzenia to absolutny must-have każdego freelancera. Osobiście używam plecaka Kanken Laptop 15″ – jest bardzo pojemny i super wygodny do miasta.

Plecak Kanken

Moje doświadczenie pokazuje, że te pięć rzeczy fantastycznie ułatwia zdalną pracę. Nie są oczywiście konieczne, ale z nimi życie wolnego strzelca jest przyjemniejsze. A Ty jakie rzeczy uważasz za niezbędne?

Banner zaproszenie na facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powrót do góry